Menu

O nás

Hudební skupina SIGNÁL rozdává radost z hudby 66. let. Za tu dobu se zde vystřídala řada vynikajících muzikantů a zpěváků. Hlavní předností skupiny je, že hraje vše naživo. Dokáže tak reagovat na náladu obecenstva a měnit svůj repertoár dle aktuální potřeby pro všechny věkové kategorie. Náš repertoár je sestaven z osvědčených písniček i současných novinek. Hrajeme na tanečních zábavách, firemních večírcích, maturitních plesech, svatbách, oslavách narozenin a dalších společenských akcích.
Disponujeme profesionální zvukovou a světelnou aparaturou, která ozvučí a nasvítí i velké sály. Jsme kapela z Příbrami a díky vlastní dopravě můžeme přijet na vaší akci prakticky kamkoli. Těšíme se na případnou spolupráci.
Začátky hudební skupiny SIGNÁL sahají až do roku 1956, kdy se několik vynikajících hudebníků z Pičínské a Hlubošské kapely dalo dohromady a vznikla skupina SIGNÁL.
Prvním kapelníkem byl pan Hora (pozoun), další zakládajícími členy kapely byli:
Tikovský (saxofon,klarinet)
Radovský (saxofon,klarinet)
Šrejn (trubka)
Endršt (harmonika)

Formánek (bicí)
V roce 1965 odešel pan Hora do skupiny Permon a vedoucím se stal pan Endršt, který skupinu řídil až do roku 1986, kdy se novým vedoucím stal Josef Lebeda st.. Ten řídil hudební skupinu až do roku 2001, kdy ho vystřídal jeho syn.
Skupina  se již od svého vzniku věnovala taneční hudbě a záhy získala oblibu nejen ve svém okolí, ale daleko za hranicemi okresu a kraje, ale i dále, o čemž svědčí i vystupování skupiny v Německu.
I v dnešní „přetechnizované“ době je hudební skupina SIGNÁL jednou z posledních „živých“ kapel, což znamená, že vše hrají muzikanti a ne automaty a syntetizátory. Bohužel ubývá pořadatelů, kteří toto oceňují a dávají přednost méně početným skupinám. Přes všechnu tuto konkurenci je skupina SIGNÁL, je jednou z nejžádanějších kapel ve svém regionu, ale i dalekém okolí.
Předností skupiny je, že dokáže lidi „rozhejbat,roztleskat“ a to díky tomu, že hraje vše živě a dokáže se přizpůsobit náladě publika.
Dobré atmosféře přispívá barevná hudba a výborný výběr skladeb pro všechny věkové kategorie.