O nás

Začátky hudební skupiny SIGNÁL sahají až do roku 1956, kdy se několik vynikajících hudebníků s Pičínské a Hlubošské kapely dalo dohromady a vznikla skupina SIGNÁL.

Prvním kapelním byl pan Hora (pozoun), další zakládajícími členy kapely byli:

Tikovský (saxofon,klarinet)
Radovský (saxofon,klarinet)
Šrejn (trubka)
Endršt (harmonika)

Formánek (bicí)

V roce 1965 odešel pan Hora do skupiny Permon a vedoucím se stal pan Endršt, který skupinu řídil až do roku 1986, kdy se novým vedoucím stal Josef Lebeda st.. Ten řídil hudební skupiny až do roku 2001, kdy ho vystřídal jeho syn.

Skupina již od svého vzniku se věnovala taneční hudbě a záhy získala oblibu nejen ve svém okolí, ale daleko za hranicemi okresu a kraje, ale i dále, o čemž svědčí i vystupování skupiny v Německu.

I v dnešní „přetechnizované“ době je hudební skupina SIGNÁL jednou z posledních „živých“ kapel, což znamená, že vše hrají muzikanti a ne automaty a syntetizátory. Bohužel ubývá pořadatelů, kteří toto oceňují a dávají přednost méně početným skupinám. Přes všechnu tuto konkurenci je skupina SIGNÁL, je jednou z nejžádanějších kapel ve svém regionu, ale i dalekém okolí.

Předností skupiny je, že dokáže lidi „rozhejbat,roztleskat“ a to díky tomu, že hraje vše živě a dokáže se přizpůsobit náladě publika.
Dobré atmosféře přispívá barevná hudba a výborný výběr skladeb pro všechny věkové kategorie. Současné složení hudební skupiny tvoří.

Josef Lebeda (kytara, trubka, zpěv)
Vlasta Svoboda (klávesy, zpěv, harmonika)
Miroslav Ritter (baskytara, zpěv)
František Martínkovič (bicí, zpěv)
Laco Petráň (kytara, zpěv)

SLEDUJTE NÁS
FACEBOOK | INSTAGRAM